Książka – najlepszy pomysł na prezent dla dzieci

książka jako prezent dla dziecka

Nie odkryjemy Ameryki stwierdzeniem, że dzieci uwielbiają książeczki. Kochają oglądać kolorowe ilustracje, samodzielnie wertować strony, jednak najbardziej cenią czas spędzony na wspólnym czytaniu. Zalety czytania dzieciom są powszechnie znane: budowanie więzi emocjonalnej z rodzicami, rozwijanie wyobraźni, poszerzanie wiedzy oraz zdolności językowych i komunikacyjnych, poprawienie koncentracji, działanie terapeutyczne książek oraz wiele, wiele innych.

Obecnie oferta wydawnictw dla dzieci jest bardzo szeroka. Czasem trudno się zdecydować na konkretny tytuł spośród tysięcy dostępnych pozycji. Jeśli mamy problem z wyborem książki, postawmy na klasykę lub zajrzyjmy na strony poświęcone czytelnictwu. Tam zazwyczaj znajdziemy rankingi najbardziej poczytnych pozycji dla poszczególnych kategorii wiekowych.

Książka to jeden z lepszych pomysłów na prezent dla dziecka, a czas poświęcony na wspólne czytanie będzie inwestycją w dziecko, która zaprocentuje przez jego całe życie. Dołączmy się do akcji „Czytajmy dziecku 20 minut dziennie, codziennie!

Czytanie