Elektroniczne czytanie

czytanie e-booka

Zmienia się sposób w jaki obcujemy z literaturą. Dawno temu książki były niedostępnym dla zwykłych ludzi luksusem. Z czasem zaczęły powstawać biblioteki, z których mogliśmy wypożyczać książki. Wraz ze wzrostem zamożności, zaczęliśmy kupować książki na własność. A obecnie zaczytujemy się w ebookach. To chyba najwygodniejszy w historii sposób czytania. I bardzo ekologiczny – nie potrzeba zadrukowywać wielu kartek.

Ebook zajmuje jedynie trochę pamięci na urządzeniu, na którym go czytamy. Ebooków nie trzeba też transportować. Przesyła się je w wersji elektronicznej (są przecież elektronicznymi książkami). Dystrybucja ebooków jest więc bajecznie prosta. Prostsza logistyka to i niższe ceny, choć bywa, że cena ebooka nie różni się jeszcze wiele od tradycyjnego wydania papierowego.

Do czytania książek w wersji elektronicznej musimy się jednak przyzwyczaić, wielu bowiem nie wyobraża sobie bowiem czytania bez fizycznego kontaktu z zadrukowanymi stronami, bez zapachu papieru… W przyszłości jednak zapewne większość czytanych książek będzie ebookami.

Czytanie